İLETİŞİM
Güneştepe Mah. 279. Sok. No:19 A
Osmangazi / BURSA
TELEFON  +90 224 999 99 68

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Yük Asansörleri

Yazar: Mithat Çolak
Gösterim: 2469

Yük Asansörleri

 

 
 

Yük asansörleri genellikle fabrikalarda, depolarda kullanılan sistemlerdir. Ortalama bir yolcu asansörü 600 kg civarında ağırlığı güvenle taşıyabilirken, yük asansörlerinde bu kapasite tonlarla ifade ediliyor. Örneğin bir buzdolabını 8. kata taşımak kolay mı? Buzdolabı yerine konduktan sonra fark ettiğiniz yan yüzeyindeki çiziği belki sineye çekebilirsiniz ama sırtlarında o ağırlıklarla yüzlerce merdiven çıkarken kan ter içinde kalan işçilerin hali sizi de endişelendirmiyor mu? Bu yüzden kimi konutlarda da kullanılan yük asansörleri, hemen yanlarında bulunan yolcu asansörlerine göre daha büyük ağırlıklar, daha geniş hacimler taşımak üzere tasarlanıyorlar.

 

Yük asansörleri, güçlü oldukları kadar estetik değerlere uygun ve güvenli bir taşıma sağlayacak yapıda inşa edilebilirler. Yük asansörünüzün uzun yıllardan sonra, ağır ve hacimli malzemeler taşımış olmasına rağmen ilk günkü kadar yeni görünmesi mümkündür. Bunun için yük asansörlerinin üretiminde, taşıyacağınız yükün, asansörün duvarlarına ve zeminine zarar veremeyeceği dayanıklılıkta, güçlendirilmiş malzemelerden imal edilmiş olması önemlidir.

 

Kategori: